Jak dbać o koszulki dziecięce z nadrukiem?

W przypadku koszulek dziecięcych z nadrukiem sporo informacji dostarcza już sama metka. Znajdujące na niej symbole wcale nie są trudne do odgadnięcia. Stosując się do nich można mieć pewność, że nadruk nie popęka, a kolor nie wyblaknie po kilku praniach. Jednak oczywiście trwałość samego nadruku zależy także od jego jakości.

Koszulki dziecięce kliknij, z nadrukiem wymagają oczywiście specjalnego traktowania. Inaczej mogą bowiem ulec skurczeniu, a ich nadruki starciu. Jak zatem trzeba je pielęgnować, aby na długo zachowały swój wygląd?

Przede wszystkim koszulki z nadrukami wszelkiego rodzaju najlepiej jest prać ręcznie. Chociaż nowoczesne pralki automatyczne niekiedy bywają już wyposażone w programy przeznaczone do tkanin delikatnych. Nawet w takiej sytuacji koszulka powinna być jednak przewrócona na lewą stronę. Dzięki temu można znacznie przedłużyć trwałość nadruku. Temperatura prania nie może przekraczać 40 stopni Celsjusza. Obecnie produkowane proszki doskonale usuwają zabrudzenia nawet w zimnej wodzie. Lepiej jest natomiast unikać odplamiaczy i wybielaczy, które nadruki mogą łatwo zniszczyć.

Suszenie koszulek dziecięcych z nadrukiem powinno się odbyć samoczynnie, a nie w suszarce bębnowej. Warto przy tym unikać pełnego słońca, bo wówczas wzór może pomarszczyć i odkruszyć się. Równie ważny jest też proces prasowania. Lepiej robić to na lewej stronie bądź przez szmatkę w niskiej temperaturze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *